1984

Janusz Cegieła, Paweł Duraj, Jerzy Grzegorski, Adam Klimczak,
Mirosław Ledwosiński (Łódź)
Wystawa Grafiki

Zygmunt Laskowski (Łódź)
Obrazy

Leonard Grabowski (Łódź)
Typografia, Książki unikatowe, Obiekty ekstatyczne

1985

Wiesław Markowski (Gdańsk)
1938–1978 Malarstwo, Grafika, Rysunek

Stano Filko (Słowacja)
Białe Przestrzenie (prace z lat 1973–1978)

Grzegorz Sztabiński (Łódź)
Sześć lat (obrazy, rysunki)

Dieter Krull (RFN)
Rysunki, obiekty

Jan Berdyszak (Poznań)
Katedra (instalacja),
Studia po... (grafika, obiekty 1979–1983)

Jacek Bigoszewski (Łódź)
Horyzont (malarstwo, projekty scenograficzne)

1986

Antoni Mikołajczyk (Łódź)
Metamorphosis (instalacja), Lina, przestrzeń, światło (fotografia)

Marek Kamieński (Katowice)
13 obrazów i 13 fotografii oraz syntetyczny pokaz filmowy

Andrzej Chętko, Leonard Grabowski (Łódź)
Mail–Game (sztuka poczty)

Piotr Bikont, Krzysztof Knittel, Marek Nędziński
Piotr Bikont i przyjaciele,
B.O. (pętle – partytury filmowe, koncert)

Paweł Kwiek, Jerzy Lewczyński, Natalia LL, Antoni Mikołajczyk,
Zdzisław Pacholski, Józef Robakowski, Andrzej Różycki, Zofia Rydet, Zygmunt Rytka, Stefan Wojnecki
Postawy (ogólnopolska zbiorowa wystawa fotografii)
kurator: Antoni Mikołajczyk

Elżbieta Kalinowska (Koszalin)
Kształt i przestrzeń (malarstwo)

Arias Misson, Julien Blaine, Jean–Francois Bory, Eugenio Miccini, Sarenco, Franco Verdi (Włochy)
Logomotives 1963-1986 (poezja wizualna)

1987

Andrzej Ciesielski (Koszalin)
Piszę co słyszę (obiekty, książki, zapisy)

Sibylle Hofter (Berlin Zachodni)
Budujemy mosty dla Pana Starosty
(instalacja, obiekty, malarstwo)

Carl Andre, Tom Bills, Hartmut Bohm, Peter Downsborough, Frank Gribling, Jerzy Grzegorski, Edwerdt Hilgemann, Anthony Hill, Alexander Honory, Servie Janssen, Adam Klimczak, Les Levine, Sol LeWitt, Edward Łazikowski, Peter Lowe, Dora Maurer, Albert Mertz, Yutaka Mutsuzawa, Antoni Mikołajczyk, Manfred Mohr, Richard Nonas, Zbyszek Oksiuta, Paul Panhuysen, Andrzej Partum, David Rabinowitch, Józef Robakowski, Alexander Schabracq, Ryszard Waśko, Lawrence Weiner, Ryszard Winiarski, Zbigniew Zieliński
Utopia i Rzeczywistość, kurator: Antoni Mikołajczyk

Janusz Bałdyga, Janusz Dziubak, Jerzy Grzegorski, Marek Janiak,
Adam Klimczak, Andrzej Kwietniewski, Zbigniew Libera, Adam Rzepecki, Mikołaj Smoczyński, Jerzy Truszkowski
Złote Czółko – I Majówka Artystyczna
(dwudniowe spotkanie artystów)

Andrzej Paruzel (Warszawa)
Sznurowadła w kolorze zieleni weneckiej (instalacja)

Peter Downsborough (USA)
i(and) (instalacja)

Józef Robakowski (Łódź)
Gabinet kątów energetycznych

Stephen Dovsing (UK)
(Pokaz filmów video art)

Ivan Kafka (Czechy)
Kopce i skupiska – dwa stany możliwego dążenia
(instalacja i dokumentacja fotograficzna)

Elżbieta Kalinowska (Koszalin)
Zpis znaku (instalacja, malarstwo)

Tomasz Samosionek (Łódź)
Fotografie z lat 1981–1988 (fotografia, instalacja)

1988

Teatr Kici–Koci (Łódź, Warszawa)
Jasełka

Zbigniew Warpechowski (Sandomierz)
Azja (wystąpienie)

Joanna Przybyła (Poznań)
Doublebarre (instalacja, rysunki)

Antoni Mikołajczyk (Łódź)
Katharsis (instalacja)

Anna Płotnicka (Wrocław)
Co jest na górze – jest na dole (instalacja)

Złote Czółko – II Majówka Artystyczna
(spotkanie artystyczne)

Wojciech Łazarczyk (Poznań)
Obrazy, rysunki, monotypie

Paweł Kwaśniewski (Warszawa)
Pieśń o różowym trójkącie (performance)

Jumalan Teatteri (Finlandia)
Katharsis (spektakl)

Art Berneveld (Holandia)
Prezentacja video art z Archiwum Time-based Arts z Amsterdamu

Jarosław Fliciński, Kacper Orłowski (Gdańsk)
Malarstwo

Grupa Łódź Kaliska
Aranżacja zdjęcia i filmu wg obrazu Hieronima Boscha „Wóz z sianem”
(akcja plenerowa na terenach PWSSP w Łodzi)

Grupa Łódź Kaliska
Teatrzyk p.t. Kinder haben Rechte
(Teatr Studyjny 83 w Łodzi)

Mikołaj Smoczyński (Lublin)
Wystąpienie II (instalacja, fotografia)

Jerzy Truszkowski (Warszawa)
Zapis filmowy z performance autora

Wojciech Zamiara (Gdańsk)
Czy zawsze kierunek jest podziałem?,
oddoZNAKAU (dwie realizacje plenerowe na łódzkich podwórkach)

Witosław Czerwonka (Sopot)
Przestrzeń przenośna – Sopot w Łodzi, (instalacja)

Zająć pozycję
Edycja Łódzka Międzynarodowego Spotkania Artystów – Artyści wobec sytuacji sztuki współczesnej

Mikołaj Smoczyński (Lublin)
Wystąpienie III (1:1;1:2(88) (instalacja)

Anna Płotnicka (Wrocław)
(performance)

Antoni Mikołajczyk (Łódź)
Pryzmat (instalacja), Instalacje świetlne (projekcja dokumentacji)

Edward Łazikowski (Łódź)
Pokaz Obiektu nr. 60 A (3)

Guy Schraenen (Belgia)
(wystąpienie)

Andrzej Paruzel (Warszawa)
II edycja Biura Przewodników po Sztuce i Kulturze

Horst Rickels (Holandia)
Mercurius Wagen (instalacja dźwiękowa)

Elviera Wersche (Holandia)
Malarstwo

Klassen, Nieslony, Piotrowski, Van Poppel, Vaara, Warpechowski
Black Market (performance)

Janusz Bałdyga (Warszawa)
1/2 performance parzysty
(instalacja, performance)

Prezentacja Galerii "Kalypso" z Warszawy
Joanna Czerwinska (wystąpienie)
Janusz Ducki 'Nie wrócą te lata' (instalacja)
Paweł Kwaśniewski 'O łowach' (akcja)
Waldemar Petryk 'Love' (heavy metal opera)

Zygmunt Piotrowski (Warszawa)
Shun (performance)

Tatrzyk Kici–Koci (Łódź, Warszawa)
Za Europę (spektakl)

Zygmunt Rytka (Warszawa)
Obiekty chwilowe (instalacja, fotografia, video)

1989

Pomarańczowa Alternatywa (filmowa dokumentacja zdarzeń) realizatorzy:
Mirosław Dębiński and Maciej Odoliński

Zbigniew Taszycki (Poznań)
Malarstwo

Paweł Kwaśniewski (Warszawa)
List do Łodzian (performance)

Maria Waśko (Berlin Zachodni)
Untitled (pokaz filmu)
zdjęcia: Alexander Honory, udział biorą: Armando, Ouhi Cha, Antonio Diaz, Dorothy Jannone, Helen Mayer Harrison, Milan Knizak, Stanislaw Kolibal, George Rickey, Vincent Trasov, Ryszard Waśko, Emmett Williams

WAY–OUT
Piotr Bikont (filmy video)
Andrzej Chętko Dekompresja (akcja)
Jarosław Orłowski Organizacja bankietu

Andrzej Janaszewski (Łódź)
Poza światłem czyli Kacper, Melchior, Baltazar i Nienazwany
(fotografia ciemności)

Andrzej Kwietniewski (Domaszków)
Pani Mela, Kapciska, Tilof (instalacja)

Adam Rzepecki (Kraków)
Polak – Magyar – Twe Bratanki (performance)

Marek Janiak (Łódź)
The Day After
Wspomnienia, wspomnienia, wspomnienia...
„Die Maschinen Arbeiten – Die Leute Singen” czyli ćwiczenia wyzwalające
Sesja 6 (wykład i performance)

Mirosław Filonik (Warszawa)
Mrowisko (instalacja, koncert)

Makary Wielogórski (Łódź),
Andrzej Świetlik (Warszawa)
Paweł i Gaweł albo Icek i Wicek (wystąpienie)

Moniek Darge, Godfried-Willem Raes (Belgia)
Lagos Duo (koncert, instalacja, performance)

Jean de Breyne, Euan Burnet-Smith, Lars Fredrikson, Jean-Claude Guillaumon, Jean–Luis Raynard
Galeria L'Ollave – Lyon, Francja (instalacje, fotografia)

Zbigniew Dudek (Łódź)
Rzeźba

Grupa Szomjarok Hajettes (Węgry)
Spragnieni zastępcy (koncert, performance)

Paul Panhuysen (Holandia)
Vaselinum Album II (koncert)

Bruce Checefsky (USA)
Fabricated Works (fotografia)

Tina Cassara (USA)
Substance and Illusion (prezentacja tkaniny artystycznej, wykład)

1990

Józef Robakowski (Łódź)
Byłem chłopcem w Nowym Jorku
(video – show)

Jan Świdziński (Warszawa)
Rozmyślania przy śniadaniu
(performance)

Leszek Golec (Radom)
Oddycha i mruży oczy
(instalacja, fotografia)

Zygmunt Piotrowski (Warszawa)
STALKER: Część I – Strefa (wystąpienie w plenerze)
Część II – Przekaz (wystąpienie w galerii)

Teresa Murak (Warszawa)
Ścierki Wizytek (instalacja, rysunki)

Rainer Verlag (Berlin Zachodni)
pokaz książek, plakatów, grafiki – wydawnictwa z Berlina Zachodniego

Zbigniew Warpechowski (Sandomierz)
Brudna woda (performance)

Marc Paradis, Simon Robert (Kanada)
video–art

Grupa Łódź Fabryczna (Łódź)
Instalacja trochę z prądu, trochę z pierza...
(performance, koncert)

Susan Moris, Amy Eshoo (Wielka Brytania)
Dwie Instalacje

Marek Chlanda (Kraków)
Wyobraźnia martwa (instalacja)

Złote Czółko – III Majówka Artystyczna
(spotkanie artystyczne)

Tilman Kuentzel (RFN)
Gołębie, kanarki, papużki faliste, zięby tygrysie
(videoobiekty, instalacje)

Elżbieta Kalinowska (Koszalin)
Zapis znaku
(instalacja w bramie mieszczącej kamienicę)

Zdenek Hula, Jiri Hula, Pawel Muhlbauer (Czechosłowacja)
pokaz Galerii H z Kostelca (instalacje, rysunki)

Tibor Szemzo (Węgry), Lex Peters (Holandia)
Private Hungary (koncert, spektakl)

Sibylle Hofter (RFN)
Nowe Obiekty (instalacja)

Teresa Murak (Warsaw)
z cyklu Zasiewy
– Bioenergoterapeutyczna suknia roślinna Teresy Murak dla...
(instalacja)

Marigold Hodgkinson, Emma Lawton, Nicholas Rowan, Stephen Williams (Wielka Brytania)
grupa artystyczna z Byann Shaw School of Art

Alexander Honory
Points of Subjective Seeing – Reconstruction III (fotografia)

Eric Snell (Wielka Brytania)
Burnt Wood Wall Drawings (instalacja)

Stefan Szczelkun (Wielka Brytania)
Glamour – is it a real thing?
(grafika komputerowa)

Andrzej Różycki (Łódź)
performance

Krzysztof Cichosz (Łódź)
KC/CD (instalacja)

Bogdan Perzynski (USA)
Piekło i Niebo (instalacja)

Adam Rzepecki (Kraków)
Królów jest bez liku (autorski pokaz video)

1991

Hilmar Boehle (Niemcy)
Lodz und danach (instalacje)

Zbigniew Warpechowski (Sandomierz)
Co nie jest już 1, a nie jest jeszcze 2 (wykład)
Azja (pokaz filmu Roberta Moronia)
Podręcznik (prezentacja książki)

Jerzy Grzegorski (Łódź)
...miejsce... the place... (instalacje)

Morgan O'Hara (USA)
Przemiana Jest Podstawowym Procesem Wszystkich Form Życia
(rysowanie, opisywanie Łodzi, instalacja)

Leszek Golec (Radom)
Obserwuję Pozycję nóg i rąk jednocześnie prostując środkowy palec
(instalacja)

Jacek Jóźwiak (Łódź)
Local Standard (przedstawienie wybranych materiałów do filmu „Back in Łódź – Konstrukcja w Procesie 1990”

Zuzanna Baranowska (Warszawa)
Prace (instalacje)

Adam Klimczak (Łódź)
Podłączyłem się do Wschodniej
(podwójna instalacja)

Shoun Catoun (Wielka Brytania)
performance

Maciej Toporowicz (USA)
instalacja

1992

Edward Łazikowski (Łódź)
Dwa Obiekty

Józef Robakowski (Łódź)
Videoperformance: Maria Weder, Bettina Gruber, William Wegman, Ewa Zarzycka, Józef Robakowski, Yach-Film Paszkiewicz

Mikołaj Smoczyński (Lublin)
Akcja Równoległa

Andrzej Janaszewski (Łódź)
Fotograf ciemności, Czuwanie

Musee Khombol, D. Sans Arcidet
(przy współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi i Musee D'Art Contemporain, Lyon, Francja)

Ruch Łódzkiej Neoawangardy 1970-1992
Pałac Grohmana, wystawa retrospektywna zorganizowana przy współpracy z: Galerią Wymiany, Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Artystów

Sean O'Reilly (Wielka Brytania)
Elegeia (instalacja dźwiękowa w Pałacu Grohmana)

1993

Sean O'Reilly (Wielka Brytania)
The River Inside (instalacja)

Beverly Piersol (Austria)
instalacja

Ruchoma Kolekcja
przy współpracy z: Galerią 86, Galerią Wymiany, Muzeum Artystów

Gerry Ammann (Austria)
InterCity Projekt Wiedeń – Łódź
(instalacja)

Ryszard Waśko (Łódź)
Posiłek dla biednych i bogatych (akcja)

1994

Mimo Catania (Włochy)
Notes and Notices

Adam Klimczak (Łódź)
Miejsce Wschodniej
(instalacja)

Richard Thomas (Australia)
Dwa lata – Dwa tygodnie: Wystawa o Rozwoju i Rozkładzie
(obiekty, obrazy, wykład)

1995

Sławek Belina, Tomek Matuszak (Łódź)
Dwa pokoje dla dwóch
(podwójna instalacja i prezentacja filmu Grupy Łódź Kaliska)

John O'Mara (Irlandia), Leszek Golec, Jerzy Grzegorski (Łódź)
obiekty, rzeźby

Józef Robakowski (Lodz)
Jestem elektryczny
(performance, obiekty, video art, prezentacja książki)

Martina Galwin (Irlandia)
Kopernik – skin of body, earth + sky
(obrazy, rysunki)

1996

Janusz Bałdyga (Warszawa)
performance

Sibylle Hofter (Niemcy)
Druciane Przestrzenie

Andrzej Janaszewski (Łódź)
fotografie

kot dziadek
Serdecznie zapraszamy!
Welcome!

Easiest Website Builder